Голова федерації Шполянського району: “Проводимо чемпіонат на добровільних засадах”

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram

У чемпіонаті Шполянського району зіграно половину чемпіонату. Ми поговорили про цей відрізок змагань із головою федерації футболу Шполянщини Сергієм Вербівським.

Сергію, як пройшло перше коло чемпіонату?

– Та наче без проблем. Нюанси були хіба що у Веселому Куті з арбітражем. Суддівство – це взагалі найпроблемніше питання. І на деяких матчах не було лікаря. То ми вирішили, що тепер за це команди будуть оштрафовані поразкою 3:0. А так, то більш-менш нормально.

Там були труднощі з календарем, наскільки я знаю. Одні грали по середах, інші – у вихідні.

– Це пов’язно з тим, що гравці “ЛНЗ”, ДЮСШ Шполи і Веселого Кута у великій кількості задіяні в чемпіонаті області у вищій і першій лігах. Ми пішли на зустріч командам. На друге коло календар уже більш чіткий – ігри будуть зіграні так, як прописані. До 13 серпня матчі відбуватимуться по суботах і неділях, а потім “ЛНЗ”, ДЮСШ і Веселий Кут гратимуть по середах.

Завдяки кому відбувається цей розіграш? Хто в це вкладає, розвиває і кому це потрібно?

– На добровільних засадах, як кажуть. Ніхто не хотів бути головою федерації футболу Шполянського району. Мене попросили і вже третій рік я на цій посаді. У мене є помічник і секретар, але вони не допомагають. Я за це нічого не отримую. Усе на ентузіазмі. У цьому році відділ молоді та спорту виділив аж тисячу гривень, за які не можна купити навіть нагородну атрибутику. Це все, що вони змогли. Потрібно збирати внески з команд.

Перед початком був варіант об’єднання зі Звенигородським районом. Чому цього не сталося?

– Вони дуже довго думали чи да, чи ні. Голова їхньої федерації щось там вирішував із командами, але так нічого не вийшло. У них тільки третій тур стартував. Там теж грає сім команд. А мені потрібно було раніше розпочинати, бо в нашому районі багато студентів і, якби я тягнув, то восени просто недограли б.

Об’єднання пішло б на користь?

– Було б важко Лебедину, наприклад, і Надточаївці. От їм було б важко. Та й ДЮСШ важко. У нас мета награти їх на дитячо-юнацьку лігу на осінь. Ми могли зробити зі Звенигородкою вищу лігу з сильних команд і першу – серед слабших. Усе це обговорювали, але з їхнього боку не було активності. А так, то звісно чемпіонат був би цікавіший.

Ви як організатор знаєте всі команди, на що вони спроможні. Охарактеризуйте кожну.

– “ЛНЗ-Лебедин”. У них немає ні проблем із фінансуванням, ні проблем із підтримкою керівництва. Воно дбає про команду. У Шполянському районі про це всі знають. Це фаворити.

ДЮСШ Шпола – команда, де грають учні й випускники шполянської ДЮСШ. Команду сформовано для підготовки до дитячо-юнацької футбольної ліги області на сезон 17/18. Просто молоді хлопці, граючи з випускниками, стають більш досвідченими.

Юніт – зібралася шполянська команда любителів футболу, які не мають фінансової підтримки – лише бажання грати. Але ж непогано йдуть. Без поразок.

Регіони – мокрокалигівська громада. Мені зателефонував її голова Біляк Олег і запитав чи можна взяти участь у нашому чемпіонаті району. Звісно, я не міг їх не залучити. Більше команд – краще. Там молоді хлопці з підсиленням в особі двох-трьох гравців “Нашої Ряби”. Фінансування у них нормальне.

Веселий Кут. Існує завдяки допомозі Вареника Василя Івановича. Ця людина – приклад. Якби в кожній команді була така людина, то ніхто б і горя не знав. У цьому році вони отримали нову форму, м’ячі, бутси. Грають домашні ігри в Ярошівці.

Надточаївка. Існує завдяки ентузіазму голови села Шевченка Миколи. Він молодий, а село мале. Фінансів там великих немає, але він завжди закладає кошти на команду, тобто до нього теж ніколи не було претензій.

І Лебедин. Ініціатива створення команди належить Петровському Руслану. У тому році вони називались “Старт”, а в цьому вже Лебедин. Команда несильна, але ігрову практику мають ті, хто не потрапляє в команди структури ЛНЗ. Я вважаю, що Лебедин потрібен.

Щоб ви хотіли удосконалити в чемпіонаті Шполянщини?

– По-перше, хотілося б, аби якомога більше підприємців, спонсорів, фермерів сприяли розвитку футболу. Ну от Матусів геть спокійно може виставити одну команду. Там вона була боєздатна. Важко без фінансів, тут нічого нового не придумаєш. Наприклад, арбітраж. У нас усього три команди, які можуть оплатити роботу судді. Це “ЛНЗ-Лебедин”, “Регіони” і Веселий Кут. А інші до старту сезону наполягли на тому, що буде судити людина команди, яка приймає. Це вже не об’єктивно. Також хочеться, щоб було більше команд. Багато хто зараз просто виїжджає за кордон працювати. Узяти команду Васильківа – 7 гравців виїхали заробляти кошти не в Україні, через це вони не грають у цьому році.

Днями була зустріч представників команд. Що там вирішено?

– Там було два питання. Перше – це матч Веселого Кута з “Регіонами”. Він виявився проблемним і його переграють. Друге – календарне питання, яке теж вирішили.

Що буде після завершення чемпіонату?

– Традиційно, як і минулоріч, буде Суперкубок, у якому візьмуть участь чотири найкращі команди. Він пройде в один день: півфінали і фінал. І в цей же день будуть нагороджені призери чемпіонату Шполянського району.

Зазначимо, що матч “ЛНЗ-Лебедин” – Надточаївка, який було заплановано на цю неділю, НЕ відбудеться через змагання “Найспортивніше село”.