Персонально по лініях. Розбираємо 2017 рік ЛНЗ. Частина 4

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram

У четвертій частині мова піде про нападників команди: Грицая, Литовчака і Стєпанова.

Перша частина (захисники)

Друга частина (центральні півзахисники)

Третя частина (крайні півзахисники)

Петро Стєпанов
31 рік, нападник, гравець запасу
8 голів

Нещодавно йому виповнився 31 рік. Стєпанов провів цей сезон гірше, ніж попередній. Цьому є об’єктивне пояснення – в команду прийшли Литовчак і Грицай, які з перших же матчів демонстрували сильніший футбол. Тому в 2017 році Стєпанов сів на лаву і виходив на поле тільки з заміни. Виключенням став місяць, коли Литовчак зазнав травми коліна. Тоді Пєтя став основним. Забив класний гол Базису на виїзді (1:1).

У тих матчах, яких він виходив на поле, каші не псував, але, якщо хоче залишитися в ЛНЗ, має більше працювати. Коли Стєпанов фізично готовий, то до нього немає жодних питань. Він усе ще добряче біжить, штовхається і нікуди не зник його хороший удар. Своєю мобільністю перекриває помилки, які може зробити з м’ячем. Утім, оптимальними кондиціями він не виблискував, бо накладка то пляжного футболу, то футзалу, а частіше все разом, просто не давали можливості відновитися як фізично, так і психологічно.


Віталій Грицай
26 років, нападник (атакувальний півзахисник), гравець основи
30 голів – найкращий бомбардир

Для Грицая сезон пройшов за синусоїдою. Раніше в ЛНЗ не було професіонального нападника, а він круто влився в команду, із перших матчів почав забивати голи, при чому по декілька. Особливо дісталося Златокраю. У такому хорошому ключі пройшла перша третина сезону. Уболівальники полюбили Грицая, він демонстрував професійний виважений футбол. Утім, ближче до середини чемпіонату став нерегулярним гравцем, бо міцно закріпився Мар’ян, а в центрі поля конкуренція була висока.

Нерегулярні виходи на поле трохи знизили упевненість у власних силах, форма почала втрачатися. Однак Грицай перечекав цей період і ближче до кінця сезону крива пішла до гори. Віталій знову став лідером і почав отримувати кайф від роботи з м’ячем. Йому не потрібно багато рухатися, бо м’яч до нього ще не дійшов, а він уже знає, що з ним робити. Досвід.

Грицай може зіграти і під нападником, і в центрі, але найбільше користі приносить саме на вістрі. У цьому році він заколотив 30 голів, а, найголовніше, в останньому турі чемпіонату, відстаючи від Янчука на один м’яч, забив три Олімпу і став найкращим бомбардиром області.

Не оминути увагою і те, як саме він забивав: шикарні штрафні Базису і Джуніорсу, технічний закид за комір голкіперу Світанка в Кубку України та багато іншого. Грицай виправдав надії, став беззаперечним підсиленням і улюбленцем публіки.


Мар’ян Литовчак
20 років, нападник, гравець основи
19 голів

Під час підготовки до сезону не найкращим чином проявили себе Стєпанов і Охременко, тому Гречаний через свої зв’язки знайшов Литовчака в київській Оболоні. Мар’ян – наймолодший у команді.

Тренера хлопець підкупив надмірним бажанням працювати: іде на випередження, бореться, штовхається, відкривається. На початку сезону був нестабільним, але врешті-решт закріпився, зрозумів де він і які перед ним завдання. Почав потихеньку розкриватися.

Якби не отримав травму коліна в матчі з Росавою, склав би конкуренцію Грицаю в боротьбі за найкращого бомбардира. Вони йшли нога в ногу. Але багато моментів Литовчак і не забив. Не вистачало досвіду реалізації та обрання правильного рішення, коли на першій хвилині матчу випадав вихід сам на сам, наприклад.

У кожній грі партнери знаходили його подачами і прострілами, які Литовчак вправно реалізував, хоч і через раз. Але вцілому без нього команді було важко, зокрема в матчі проти Базису на виїзді й УТК вдома. В обох випадках ЛНЗ розписав мирову. Загалом, Мар’ян молодець у цьому році. Багато зробив для перемог команди

Перша частина (захисники)

Друга частина (центральні півзахисники)

Третя частина (крайні півзахисники)