Шестеро футболістів ЛНЗ у символічній збірній сезону за версією Sportarena!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram

 

Шість представників ЛНЗ-Лебедин потрапили до розширеної символічної збірної чемпіонату України серед аматорів сезону 2018/2019 за версією інформаційного партнера ААФУ Sportarena. Це Дмитро Козаченко, Тимофій Листопад, Антон Вакуленко, Віталій Грицай, Олександр Колос і Мар’ян Литовчак.

 

Воротарі

1. Микола Зінченко (Вікторія Миколаївка Сумська область)
29 років. 21 матч – 12 пропущених м’ячів – 13 «сухих» матчів

21 тур від серпня до червня титулари не програвали, і за кількістю «сухих» матчів їхні воротарі були найкращими у сезоні. Зінченко виручав і загалом відіграв досить стабільно. У фіналі пропустив лише після добивання, до того здійснивши кілька сейвів. Після чемпіонства цього сезону здобув з командою срібні медалі.

Найкращий у першому півріччі: Михайло Макогон (Карпати Галич); найкращий у другому півріччі: Руслан Зарубін (Вікторія Миколаївка).

2. Дмитро Козаченко (ЛНЗ-Лебедин Черкаська область)
37 років. 25 матчів – 16 пропущених м’ячів – 11 «сухих» матчів

Екс-воротар Зорі, Сьєни та студентської збірної України допомагав ЛНЗ-Лебедин на досвіді та особливо переконливо виглядав у регулярному чемпіонаті. Досить здорово грав ногами.

3. Станіслав Коваленко (Таврія Новотроїцьке Херсонська область)
31 рік. 19 матчів – 12 пропущених м’ячів – 9 «сухих» матчів

Стабільний та передбачуваний воротар посприяв тому, що Таврія вийшла зі складної групи в плей-офф. За сприяння своїх захисників, рідко коли пропускав більше одного м’яча за гру.

 

Праві захисники

1. Сергій Алексанов (ВПК-Агро Шевченківка Дніпропетровська область)
29 років. 26 матчів – 4 голи – 6 асистів

З точки зору атакувальної гри це беззаперечно найкращий фланговий захисник сезону в ААФУ, а загальна надійність оборонної ланки ВПК-Агро дозволяла компенсувати огріхи захисної роботи. У тактичних побудовах нового чемпіона Алексанов відігравав особливу роль і неодноразово брав участь у результативних комбінаціях.

Найкращий у першому півріччі: Сергій Алексанов (ВПК-Агро); найкращий у другому півріччі: Віктор Золотухін (Таврія Новотроїцьке).

2. Віктор Золотухін (Таврія Новотроїцьке Херсонська область)
24 роки. 22 матчі – 5 голів – 5 асистів

Досить швидкий молодий футболіст, добре знаний в аматорському футболі півдня України. Може зіграти на будь-якій фланговій позиції, вирізняється стрімкістю й умінням видати прохід з прострілом чи навісом. За останній сезон значно додав у реалізації.

3. Тарас Михайлюк (Вікторія Миколаївка Сумська область)
34 роки. 26 матчів – 2 голи – 2 асисти

Ветеран, добре відомий за виступами у Першій лізі (Кримтеплиця, Геліос і так далі). У Вікторії вже не перший сезон і здорово допомагає команді своїми швидкісними сольними рейдами. Цього сезону після золотої медалі разом із командою задовільнився срібною.

Центральні захисники

1. Кирило Сидоренко (ВПК-Агро Шевченківка Дніпропетровська область)
33 роки. 22 матчі – 4 голи – 1 асист

Гравець із чималим всеукраїнським і міжнародним досвідом (грав у чемпіонатах трьох країн і єврокубках, а також має досвід у ПФЛ і УПЛ). Один із найдосвідченіших гравців нового чемпіона, який не лише разом із Яременком утворює надійну зв’язку в центрі захисту, а й завжди готовий допомогти команді пасом із глибини чи підключенням на стандарти.

Найкращий у першому півріччі: Тимофій Листопад (ЛНЗ-Лебедин); найкращий у другому півріччі: Юрій Яременко (ВПК-Агро).

2. Микола Лазорик (Покуття Коломия Івано-Франківська область)
34 роки. 18 матчів – 2 голи – 3 асисти

Гравець, який, за легендою, заради місцевого футболу відмовив клубам вищого дивізіону України та Казахстану. Є лідером захисної ланки коломиян, вдало грає вгорі, вміє нав’язати та виграти боротьбу. Кінцівка сезону не вдалася ні йому, ні команді – Вікторія показово переграла захист Покуття, але ветеран загалом провів хороший сезон

3. Роман Воробей (ФК Малинськ Рівненська область)
24 роки. 20 матчів – 4 голи

Фізично міцний, стрибучий центрбек, вдало орієнтується під час стандартних положень – завдяки цьому в своєму карному майданчику відпрацьовує та до чужого регулярно долучається, забиваючи досить багато й стабільно.

 

Центральні захисники

1. Тимофій Листопад (ЛНЗ-Лебедин Черкаська область)
30 років. 25 матчів – 2 голи – 6 асистів

Гренадер із могутнім ударом і вмінням виграти верховий м’яч. Завдяки гарному першому пасу, часто задає темп атакам своєї команди. Може підключитися на стандарти й при цьому старається це все робити не за рахунок захисної роботи.

Найкращий у першому півріччі: Микола Лазорик (Покуття); найкращий у другому півріччі: Костянтин Пікуль (Альянс).

2. Костянтин Пікуль (Альянс Липова Долина Сумська область)
23 роки. 19 матчів – 9 голів – 2 асисти

Екс-капітан тернопільської Ниви несподівано покинув клуб відразу ж після початку сезону, тож Альянс сповна скористався цією нагодою посилити свій склад. Молодий захисник із чудовою антропометрією, потужним ударом і перспективним першим пасом відразу ж влився у склад долинян. Забив відразу 9 м’ячів (найрезультативніший серед захисників), і міг би ще більше, але під кінець сезону змазав кілька пенальті.

3. Олександр Яценко (Вікторія Миколаївка Сумська область)
34 роки. 21 матч – 1 гол – 1 асист

Учасник фінального турніру Чемпіонату світу 2006 року, який колись вважався особливо перспективним у Динамо, а потім не без успіху грав за ФК Харків і Чорноморець. У Вікторії вже давненько й переживає другу молодість. Попри «ветеранський» вигляд, у зв’язці з Чередниченком зазвичай цементує редут.

Ліві захисники

1. Василь Лойко (ФК Малинськ Рівненська область)

24 роки. 21 матч – 1 гол – 7 асистів

Один із лідерів малинської команди, попри те, що діє на місці латераля, може вважатися навіть організатором гри. Часто веде м’яч через свій край із неодмінним загостренням. Здорово виконує стандарти під ліву ногу.

Найкращий у першому півріччі: Віталій Горбачов (СК Каховка); найкращий у другому півріччі: Руслан Пісний (Альянс).

2. Валентин Корешков (Діназ Вишгород Київська область)
20 років. 18 матчів – 2 голи – 6 асистів

Один із найперспективніших гравців ААФУ. Його сильні сторони – швидкість, витривалість, уміння зіграти командно, підтримати комбінації. Значно додавав по ходу сезону. Володіє хорошим ударом і добре подає.

3. Юрій Красномовець (ОДЕК Оржів Рівненська область)
25 років. 15 матчів – 3 голи – 2 асисти

Один із найпотужніших флангових захисників західної групи – технічний, схильний до ігрової імпровізації, виконує стандарти під подачу та має потужний удар.

Центральні півзахисники

1. Андрій Нелін (Вікторія Миколаївка Сумська область)
27 років. 26 матчів – 5 голів – 1 асист

Капітан і лідер півзахисту віце-чемпіонів нового сезону. Урівноважує центр поля Вікторії, завдяки чому його напарники (хай це буде Касьянов, Кузьмін чи Романенко) можуть творити вільніше. Непогано підключається на стандарти, володіє навиком проникаючої передачі. При цьому ще й універсал – за потреби, може закрити місце центрбека (грав у цій ролі в ПФЛ).

Найкращий у першому півріччі: Юрій Комягін (Таврія Новотроїцьке); найкращий у другому півріччі: Адріан Пуканич (ФК Ужгород), Артем Касьянов (Вікторія).

2. Дмитро Ярчук (МФК Первомайськ Миколаївська область)
25 років. 20 матчів – 8 голів – 1 асист

Екс-гравець португальського Ешторіла, Таврії та вікових збірних України опинився на аматорському рівні, і МФК Первомайськ отримав завдяки цьому дуже солідне посилення. Ярчук не лише виконує великі обсяги робіт у середині поля, а ще й здорово пробиває стандарти.

3. Ігор Вонс (Агрон Великогаївська ОТГ Тернопільська область)
32 роки. 15 матчів – 7 голів – 4 асисти

Лідер Агрону, основний виконавець стандартів (як пенальті, так і штрафні з кутовими). На досвіді вдало зв’язує ланки й веде всю розпасовку. Навесні отримав серйозне підсилення в вигляді Білика, який складає з Вонсом непогану зв’язку.

Праві півзахисники

1. Ярослав Сидоренко (Альянс Липова Долина Сумська область)
20 років. 23 матчі – 7 голів – 5 асистів

Універсала групи атаки Альянсу поставимо справа у півзахисті – тим більше, він без проблем міняється зонами з товаришами по команді, може зіграти і з флангів, і з глибини поля. Технічний, винахідливий і моторний молодий гравець, який має потенціал і спробує надалі розвинути його з командою на професіональному рівні.

Найкращий у першому півріччі: Тарас Сивка (Покуття Коломия); найкращий у другому півріччі: Богдан Шмигельський (ВПК-Агро).

2. Антон Вакуленко (ЛНЗ-Лебедин Черкаська область)
23 роки. 25 матчів – 6 голів – 5 асистів

Технічний вінгер сучасного типу, грає по дзеркалці (лівоногий справа). Вміє обіграти на місці та на просторі, володіє непоганим ударом і пасом. Один із тих, хто уособлює собою нинішню лебединську команду.

3. Тарас Сивка (Покуття Коломия Івано-Франківська область)
27 років. 9 матчів – 7 голів – 6 асистів

Восени розривав Групу 1 за рахунок дриблінгу та хитрого підкрученого удару, але під час зимової перерви перейшов у ФК Калуш. У Другій лізі і він, і його нова команда виступили нижче своїх можливостей, але це вже зовсім інша історія.

Атакувальні півзахисники

1. Андрій Кузьмін (Вікторія Миколаївка Сумська область)
23 роки. 27 матчів – 15 голів – 7 асистів

Граючи під нападником, постійно тиснув на захист суперників «другим темпом», опинявся на ударних позиціях після багатоходівок. Із непоганим ударом, ривком, умінням загострити виявився одним із трьох найкращих у сезоні за показниками «гол+пас». Поки була травма у Шевченка, поки вливався у команду новачок Без’язичний, результативність Кузьміна здорово допомагала віце-чемпіонам.

Найкращий у першому півріччі: Сергій Назаренко (ФК Дніпро); найкращий у другому півріччі: Віктор Довбиш (Мотор).

2. Віталій Грицай (ЛНЗ-Лебедин Черкаська область)
28 років. 24 матчі – 9 голів – 5 асистів

Свого часу подавав великі надії на професіональному рівні (Десна, Черкаси, алчевська Сталь), для аматорського чемпіонату приберіг такі свої якості, як розкішний удар, пас, уміння одним дотиком задати вектор атакам. Улюбленець публіки, на якого завжди звертають увагу фани та суперники.

3. Олександр Ніколайчук (ОДЕК Оржів Рівненська область)
26 років. 16 матчів – 1 гол – 10 асистів

Найкращий асистент чемпіонату. У групі з Колядою, Трофімчуком і Капустинським розривав редути суперників по західній групі. Здорово бере участь у комбінаційній грі, має хороший пас і подачу. Може додавати в плані реалізації.

Ліві півзахисники

1. Олександр Колос (ЛНЗ-Лебедин Черкаська область)
23 роки. 24 матчі – 9 голів – 8 асистів

Технічний футболіст із поєднанням швидкості, дриблінгу й непоганого удару. Найстабільніший з-поміж вінгерів лебединців, не просто виграв конкуренцію, а й якісно посилив гру ЛНЗ. Цілком може прогресувати й далі, тим більше, пробував сили й на більш високому рівні.

Найкращий у першому півріччі: Арамаіс Маргарян (ВПК-Агро); найкращий у другому півріччі: Олександр Колос (ЛНЗ-Лебедин).

2. Арамаіс Маргарян (ВПК-Агро Шевченківка Дніпропетровська область)
22 роки. 25 матчів – 3 голи – 9 асистів

Передовсім, вирізняється стрімкістю. Вмінням прорватися, прострілити. В завершенні має ще над собою попрацювати, хоча саме він став автором «золотого» голу ВПК-Агро, в супер-фіналі вийшовши на заміну й першим встигнувши на добивання.

3. Ігор Кушецький (Карпати Галич Івано-Франківська область → Покуття Коломия Івано-Франківська область)
28 років. 20 матчів – 6 голів – 5 асистів

Екс-гравець ФК Тернопіль із досвідом матчів у ПФЛ та навіть футзалі змінив дві команди по ходу нашого чемпіонату, але залишив за собою стабільну участь у результативних комбінаціях. Відомий сольними рейдами, хорошими ударами зі штрафних і пенальті, а також, власне, вмінням заробити ці стандарти.

 

Нападники

1. Мар’ян Литовчак (ЛНЗ-Лебедин Черкаська область)
22 роки. 26 матчів – 17 голів – 5 асистів

Маючи такого потужного конкурента, як досвідчений Качур (екс-Геліос, вінницька Нива та багато інших клубів ПФЛ), молодий Литовчак не лише отримував свій ігровий час, а й солідно додавав по ходу чемпіонату. Здорово почувається в карному майданчику, вміє зіграти корпусом, виграти боротьбу й позицію. Має запас для прогресу.

Найкращий у першому півріччі: Руслан Качур (ЛНЗ-Лебедин); найкращий у другому півріччі: Мар’ян Литовчак (ЛНЗ-Лебедин).

2. Артем Корольчук (ФК Малинськ Рівненська область)
28 років. 19 матчів – 15 голів – 4 асисти

Двохметровий форвард, який при своїй антропометрії ще й здорово грає не лише вгорі, а й внизу. Багато забивав у регулярці й феєрив у плей-офф (що є ознакою класу). Значно додав у рухливості та комбінаційній грі, адже в Оболоні-Бровар інколи завершував першолігові сезони з 1-2 голами за весь чемпіонат.

3. В’ячеслав Шевченко (Вікторія Миколаївка Сумська область)
34 роки. 23 матчі – 12 голів – 4 асисти

Пропустив немало часу через травми, але все одно забивав багато й на різні смаки. Потужний силовий форвард, у минулому – гравець таких іменитих клубів, як Борисфен, ФК Олександрія та алчевська Сталь, а також легіонер в Узбекистані та на Мальті (в одній країні – призер чемпіонату, в іншій – учасник матчу за суперкубок).

Нападники

1. Михайло Коломоєць (ВПК-Агро Шевченківка Дніпропетровська область)
23 роки. 24 матчі – 21 гол – 2 асисти

Запам’ятався ще у Другій лізі, коли, граючи за ФК Нікополь, дуже здорово зіграв проти СК Дніпро-1 і ФК Дніпро. У поточному сезоні забивав багато – після першого кола взагалі мав у середньому більше гола за гру, навесні відзначався менше, але все одно зберіг перше місце в списку найкращих бомбардирів чемпіонату. І це – граючи в відтяжці.

Найкращий у першому півріччі: Михайло Коломоєць (ВПК-Агро); найкращий у другому півріччі: Ігор Кушецький (Покуття).

2. В’ячеслав Акімов (Вікторія Миколаївка Сумська область)
29 років. 27 матчів – 14 голів – 3 асисти

Одесит, вихованець Шахтаря, якого свого часу брав у Волинь Кварцяний – цей гравець вважався дуже перспективним і зараз всі свої вміння направляє на допомогу Вікторії. Може зіграти як на вістрі, так і у відтяжці – на місці центрального атакувального хавбека. Розкішно пробиває штрафні.

3. Іван Сомов (Авангард Бзів Київська область)
27 років. 21 матч – 9 голів – 4 асисти

Екс-професіонал, який колись грав у Першій та Другій лігах (зокрема, за алчевську Сталь, МФК Миколаїв і новокаховську Енергію) є лідером Авангарду, який до повного набору обласних трофеїв додав цього року Кубок України серед аматорських команд. Сомов фізично міцний, здорово відкривається на передачі, орієнтується в оточенні та вміє пробити із незручних положень і позицій.